Uwaga na nieuczciwych sprzedawców!

Uwaga na nieuczciwych sprzedawców!

Ogłoszenie Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy

„Uwaga na nieuczciwych sprzedawców”

Szanowni Państwo!
Czasami zdarza się, że przychodzą do Was albo dzwonią osoby reprezentujące różnego rodzaju firmy, organizacje, podmioty gospodarcze. Pytają, jak się nazywacie. Proponują niższe rachunki za prąd, za gaz, za telefon, albo zapraszają na bezpłatne badania. Potem okazuje się, że po badaniach można kupić wyjątkowej jakości pościel, garnki… Sprzedawcy mówią dużo i szybko, bardzo zachwalają swoje produkty. Rzeczy są drogie, ale rzekomo jedyne w swoim rodzaju. Podsuwają do podpisania jakieś umowy, weksle, nalegają, żeby podpisać je szybko, bez czytania.
Refleksja przychodzi później. Czy te rachunki są naprawdę niższe? Czy ta droga rzecz jest mi naprawdę potrzebna, czy dzięki niej będę się czuć lepiej?
Pamiętajmy, nie wszyscy sprzedawcy są nieuczciwi, ale i tacy się zdarzają. Potrzeba jest nasza czujność i roztropność

Posted on: 13 sierpnia 2017admin