1 sierpnia – W drodze na Jasną Górę do Matki Bożej

1 sierpnia – W drodze na Jasną Górę do Matki Bożej

W drodze na Jasną Górę do Matki Bożej

Jak co roku 1 sierpnia przybywa do naszej parafii jedna z grup Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gdańskiej, odpoczywając przez kilkanaście godzin po trudach wielogodzinnej wędrówki. Jest to grupa biało-brązowa, która liczyła ponad 60 osób. Wszystkie te osoby zostały przyjęte przez rodziny z terenu naszej parafii, ugoszczone i wyprawione następnego dnia po mszy świętej o godzinie 6.00 rano na kolejny etap pielgrzymowania.

Pielgrzymka gdańska wyruszyła 28 lipca po raz XXXVI w czterech grupach i pokonuje trasę około 500 kilometrów do 12 sierpnia.

Następnego dnia, czyli 2 sierpnia gościliśmy blisko 200 osób z pielgrzymki chojnickiej, która wyruszył

a 31 lipca z Chojnic. Przygotowaliśmy pod dowództwem księdza proboszcza Macieja Andrzejewskiego mnóstwo kanapek. A dzięki życzliwości kilku parafianek mogliśmy ich poczęstować pysznymi drożdżówkami, rogalikami i innymi słodkościami. Pielgrzymi zachwycili się również naszą świeżą herbatą miętową. Do zobaczenia za rok!

Pielgrzymka Gdańska

 

Pielgrzymka Chojnicka
Posted on: 8 sierpnia 2018admin