31 październik – II Bal Świętych!

31 październik – II Bal Świętych!

II BAL ŚWIĘTYCH

31 października

Minął rok od I Balu Świętych, który został entuzjastycznie przyjęty w naszej parafii przez dzieci i nie tylko dzieci. I tym razem znaleźli się chętni do przygotowania tej uroczystości rodzice. Nad wszystkimi działaniami czuwał ksiądz proboszcz oraz pani katechetka, która wystąpiła w oryginalnym przebraniu jako święta Rita.

Uczestników balu, czyli Świętych, witał w kościele ksiądz Maciej zawołaniem: „Przybywajcie na Noc Świętych!”. Pięknie poprzebierane dzieci tłumnie zgromadziły się w pierwszych ławkach i wspólnie zaśpiewały na początek jedną z piosenek zespołu „Arka Noego” , a następnie Litanię do Wszystkich Świętych. Potem miały za zadanie odnaleźć ukryte w kościele ilustracje przedstawiające świętych i odgadnąć, kto to jest. Dzieci świetnie sobie z tym poradziły. Wreszcie nastąpiła prezentacja, tzn. przedstawienie siebie jako wybranego świętego. I tu okazało się, że w tym roku było kilka Maryi i Józefów, cały zastęp Aniołów oraz tacy oto święci: św. Zuzanna, św. Faustyna, św. Filomena, św. Jadwiga, św. Karolina, św. Julia, św. Małgorzata, św. Róża, św. Kinga, św. Klara, św. Anna, św. Łucja, św. Antoni, św. Wiktor, św. Jan Paweł II, św. Bartłomiej, św. Jan, św. Mikołaj, bł. Wincenty Frelichowski, św. Cyriak Eliasz Chavara.

Na zakończenie pierwszej części w kościele wszyscy udali się korowodem z lampionami wzdłuż ulicy Gądeckiej ze śpiewem na ustach pod przewodnictwem samego księdza proboszcza. Po powrocie na teren kościoła lampiony zostawiły dzieci przy figurze Maryi i przeszły do salki, gdzie czekało na nich NIEBO. Tam rozpoczęła się wspaniała zabawa z tańcami i różnymi niespodziankami oraz pysznym poczęstunkiem.

Posted on: 2 listopada 2018admin