Konkurs na WIENIEC ADWENTOWY

Konkurs na WIENIEC ADWENTOWY

KONKURS NA WIENIEC ADWENTOWY

rozstrzygnięcie

Konkurs na WIENIEC ADWENTOWY został ogłoszony pod koniec listopada jako konkurs międzyszkolny przez naszą parafię oraz panią katechetkę Iwonę Langner ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych. Każda szkoła mogła mieć niezliczoną ilość swoich przedstawicieli. Zakończenie konkursu miało miejsce w naszym kościele Św. Stanisława Kostki tuż po Mszy Św. roratniej w poniedziałek 17 grudnia.

 „Walkę” podjęły dzieci z Kotomierza, Strzelec Górnych, Kruszyna oraz Bydgoszczy – Opław

ca, Borówna, Gądecza i Drohiczyna. Łącznie 61 uczestników w dwóch kategoriach: zgłoszenia indywidualne i zgłoszenia grupowe. Sponsorem nagród głównych był pan Michał Abramczyk  – Firma Abramczyk. Dyplomy oraz nagrody pocieszenia ufundował ks. proboszcz Maciej Andrzejewski. Oprócz trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii znalazły się trzy wyróżnienia, bowiem wieńce były piękne i wyjątkowe. Widać było ogrom pracy, być może całej rodziny, włożony w przygotowanie materiałów, a następnie wykonanie konkursowych prac.

Tradycyjny wieniec ma kształt okręgu, składa się z gałązek choinki

( np. świerku), na których umieszcza się 4 świece, symbolizujące 4 niedziele Adwentu. Co niedzielę zapala się kolejną świecę. Symbolika wieńca adwentowego jest następująca: zielone gałązki – życie, nadzieja; świece – światło, nadchodząca Światłość; forma wieńca: krąg, powracający cykl życia.

Cieszymy się z zaangażowania dzieci i ich rodziców nie tylko w tym konkursie, ale również w udziale w Mszach Świętych roratnich, bowiem Boże Narodzenie będziemy przeżywać na tyle, na ile godne było nasze przygotowanie w Adwencie.

R. Ś.


Posted on: 19 grudnia 2018admin