26.05.2019 I komunia

26.05.2019 I komunia

Pierwsza Komunia Święta

26 maja dziewiętnaścioro dzieci z klasy III szkoły podstawowej przyjęło pierwszy raz Komunię Świętą. Uroczystości przewodniczył ksiądz proboszcz Maciej Andrzejewski, a była to Eucharystia piękna i wyjątkowa, ponieważ i rodzice i dzieci zaangażowali się całym sercem, by uczynić tę chwilę niezapomnianą. Niezapomnianą przede wszystkim dla tych, którzy pierwszy raz w pełni uczestniczyli w Mszy Świętej i przyjęli prawdziwe ciało i krew Jezusa Chrystusa pod postacią chleba.

Wszystkim dzieciom życzymy, by ten dzień zaowocował wszelkim dobrem. Niech Jezus towarzyszy Wam przez całe życie!

Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska. Rodzina zawsze była – i nadal pozostaje – tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego. Małżonkowie, którzy dają ludzkie życie swoim dzieciom tu, na ziemi, zapraszają do ich serc (…) Dawcę życia wiecznego. 

Św. Jan Paweł II

Posted on: 26 maja 2019admin