Rekolekcje 2018

Rekolekcje 2018

W dniach 10-14 marca odbyły się Rekolekcyjne Parafialne prowadzone przez księdza Macieja.

Bóg zapłać!

Przesłane komentarze:

  1. Rekolekcje szkolne 2018r. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych prowadził Ks. Maciej Kozłowski, który obecnie jest wikariuszem w parafii p. w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Bydgoszczy. W pierwszy dzień rekolekcji rozmawialiśmy z księdzem Maciejem Kozłowskim o tym, co to są rekolekcje oraz co musimy zrobić, aby nasze serca stały się domem dla Chrystusa. Wspólnie z ks. rekolekcjonistą zbudowaliśmy w naszych sercach fundamenty, bo przecież, aby zbudować dom trzeba od nich zacząć. Śpiewaliśmy również pieśń pt. Jesteś królem. W drugi dzień rekolekcji uczyliśmy się jak trzeba budować ścianę miłości, aby mur, czyli grzech nie stawał między mną, a Panem Bogiem. Bardzo miłą i przyjemną częścią rekolekcji były śpiewy. Niektóre piosenki już znaliśmy, a niektórych nauczył nas ks. Maciej. W trzeci, ostatni dzień rekolekcji odbyła się msza święta. Była również możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Podczas mszy chór szkolny pod opieką pani Aleksandry Trelli zaśpiewał kilka piosenek. Do nich akompaniowały cztery dziewczyny z szóstej klasy. Na koniec mszy świętej ks. Kozłowski podarował do świetlicy szkolnej pluszowego pieska. Wyraził też swoją wdzięczność i radość z faktu, że mógł prowadzić tegoroczne rekolekcje w naszej parafii. Przedstawiciel szkoły wręczył księdzu bukiet kwiatów i podziękował za wspaniały czas. Tegoroczne rekolekcje były wyjątkowe i na pewno wszystkim zapadną długo w pamięci. Ania Włodarczyk – uczennica z klasy VI Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych
  2. Rekolekcje wielkopostne to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. Rekolekcje zaczęły się 12 marca. Uczniowie ze szkoły przez trzy dni uczestniczyli w rekolekcjach, które prowadzi ks. Maciej Kozłowski. Uczniowie wychodzili z kościoła z uśmiechem na twarzy. W pierwszy dzień rekolekcji poznaliśmy zasady powstawania trwałego domu. Dowiedzieliśmy się jak powstaje Boży dom w naszych sercach abyśmy byli szczęśliwymi ludźmi. Wybudowaliśmy fundament. W drugi dzień budowaliśmy ściany czyli wszystka nasze dobre uczynki. Nasi młodsi koledzy narysowali piękne serca a w nich pochwalili się swoim dobrymi uczynkami. W ten sposób nasz Boży dom zyskał ściany. W ostatni dzień uczestniczyliśmy we mszy świętej na której nasz dom w sercu zyskał dach. Podczas mszy śpiewaliśmy nauczone piosenki nasi młodsi koledzy zrobili nam niespodziankę i nauczyli nas pięknej piosenki. Piosenka bardzo spodobała się uczniom . Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia kursu Budowniczego Serc ksiądz przekazał maskatkę do świetlicy szkolnej. Piesek Dyzio ma się dobrze. Ma wielkie powodzenie wśród dzieci i młodzieży. (Uczennica z klasy VII Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych)
Posted on: 15 marca 2018admin