I Komunia św. (14-06-2021)

I Komunia św. (14-06-2021)

I KOMUNIA ŚW.

1. Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii będzie w ostatnią niedzielę maja o godz. 11.30.
2. Przygotowanie do Pierwszej Komunii św. trwa dwa lata.
3. Zapisy dzieci z klas II Szkoły Podstawowej w dniach od 14 czerwca 2021 r. do 4 września 2021 r. w biurze parafialnym. Zgłoszenia przyjmuję w dni powszednie (poza niedzielą!). Dzieci, których rodzice nie zgłoszą w terminie oraz nie przygotowane (np. nie uczestniczące we Mszy św. niedzielnej, w katechezie przy parafii), będą miały Komunię św. w klasie czwartej lub później.
4. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych z klas II – 12 czerwca (druga sobota miesiąca) o godz. 11.00
5. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas II – 14 czerwca o godz. 19.00 w kościele.
6. Bardzo proszę rodziców o usprawiedliwienie każdej nieobecności dziecka na katechezie oraz rodzica na spotkaniu.
Proszę rodziców o zapoznanie się z dokumentem KEP:

Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotyczące przygotowania dzieci do przyjęcia i przeżywania sakramentu pokuty i pojednania oraz Pierwszej Komunii Świętej. Wskazania zostały opracowane przez Komisję Wychowania Katolickiego i zatwierdzone przez Konferencję Episkopatu Polski na mocy uchwały 43/386/2020 z dnia 29 sierpnia 2020 r.