I Komunia św. (13-09-2021)

I Komunia św. (13-09-2021)

I KOMUNIA ŚW.

1. Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii będzie w ostatnią niedzielę maja o godz. 11.30.
2. Przygotowanie do Pierwszej Komunii św. trwa dwa lata.
3. Zapisy dzieci z klas II Szkoły Podstawowej w dniach od 14 czerwca 2021 r. do 4 września 2021 r. w biurze parafialnym. Zgłoszenia przyjmuję w dni powszednie (poza niedzielą!). Dzieci, których rodzice nie zgłoszą w terminie oraz nie przygotowane (np. nie uczestniczące we Mszy św. niedzielnej, w katechezie przy parafii), będą miały Komunię św. w klasie czwartej lub później.
4. Bardzo proszę rodziców o usprawiedliwienie każdej nieobecności dziecka na katechezie oraz rodzica na spotkaniu.
5. Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas III na rozmowę i podsumowanie kolejnego roku przygotowania. Proszę przynieść książeczki z wpisami. Wydam nowe książeczki. Czas to godziny urzędowania w biurze parafialnym (środa godz. 16.30 – 17.15, sobota godz. 8.30 – 9.30) lub po zaraz po Mszy św. od poniedziałku do soboty włącznie. Proszę nie załatwiać tych spraw w niedzielę.

Można także umawiać się na indywidualne spotkania. Proszę podać termin i godzinę kontaktując się: biuro@parafiastrzelcegorne.pl

6. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas II – 27 września (poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele.
7. Poświęcenie różańców dzieciom z klas III – 3 października (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.30.
7. Katecheza dla dzieci 9 października (sobota) – z klas III o godz. 10.00 a dla dzieci z klas II o godz. 11.00. 
8. Proszę rodziców o zapoznanie się z dokumentem KEP:

Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotyczące przygotowania dzieci do przyjęcia i przeżywania sakramentu pokuty i pojednania oraz Pierwszej Komunii Świętej. Wskazania zostały opracowane przez Komisję Wychowania Katolickiego i zatwierdzone przez Konferencję Episkopatu Polski na mocy uchwały 43/386/2020 z dnia 29 sierpnia 2020 r.