16.06.2019r

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj

• Niedziela Trójcy Przenajświętszej
  • Składka inwestycyjna. Przeznaczymy ja na spłatę planów inwentaryzacji kościoła i plebanii. Koszt to 6000 zł netto (7340 zł brutto).

2. Msza św. z prośbą o uzdrowienie we wtorek 18 czerwca o godz. 18.00. Po Mszy św. modlitwa uwielbienia i dziękczynienia.

3. Nabożeństwa czerwcowe przez cały tydzień po Mszy św., a w niedzielę proszę, żeby litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać albo zaśpiewać przy figurach lub w domach. Zachęcam do wspólnej modlitwy przy figurach o godz. 19.00.

4. W środę:

• uroczyste zakończenie Roku Szkolnego. Msza św. o godz. 8.00, a o godz. 9.00 uroczystości w Szkole w Strzelcach Górnych
  • różaniec o godz. 17.30. O prowadzenie różańca proszę osoby ze Strzelec Górnych
  • Msza św. o godz. 18.00 już z Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
  • po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
  • zapraszam dziewczynki na próbę sypania kwiatów po Mszy św. i nabożeństwie o godz. 19.00. Proszę także o pomoc w tej próbie mamy i starsze dziewczęta.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze w tym dniu o godz. 8.00 i 10.00 (nie będzie Mszy o godz. 11.30). Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy z procesją. Proszę przygotować ołtarze na drodze procesji oraz udekorować okna. Będę wdzięczny za przyniesienie kwiatów do sypania.

Do niesienia baldachimu i prowadzenia księdza w Oktawie zapraszam:

• w piątek mieszkańców Gądecza
  • w sobotę mieszkańców Aleksandrowa
  • w niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam mieszkańców Borówna
  • w poniedziałek mieszkańców Strzelec Dolnych
  • we wtorek mieszkańców Strzelec Górnych
  • w środę mieszkańców Jarużyna
  • w czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. polowa w Borównie ul. Słoneczna 1a o godz. 18.00 (na posesji państwa Zielińskich) z procesją do czterech ołtarzy (od strony ul. Gdańskiej pójdziemy w stronę jeziora).

6. Zapraszam kandydatów do bierzmowania na indywidualne spotkania w poniedziałek i wtorek w godzinach od 16.00 do 17.30. Zapraszam także rodziców (mamę i tatę) dzieci pierwszokomunijnych z klas II, którzy jeszcze nie dotarli na spotkanie w godzinach biura parafialnego. Podsumujemy pierwszy rok katechezy przy parafii. Jeżeli Państwu nie pasuje podany termin lub godziny spotkania, proszę indywidualnie umawiać się.

7. W minionym tygodniu założyliśmy nową pompę na cmentarzu przy krzyżu. Koszt nowego przyłącza wodnego to 2.500 zł.

8. Peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości. Kolejne dni nawiedzenia rodzin w Jarużynie:

• ul. Starowiejska 70 (16 czerwca)
  • ul. Starowiejska 66 (17 czerwca)
  • ul. Serdeczna 5 (18 czerwca)
  • ul. Serdeczna 9 (19 czerwca)
  • ul. Serdeczna 11 (20 czerwca)
  • ul. Starowiejska 45 (21 czerwca)
  • ul. Starowiejska 54 (22 czerwca)
  • ul. Starowiejska 52 (23 czerwca)
  • ul. Starowiejska 50 (24 czerwca)
  • ul. Starowiejska 48 (25 czerwca)
  • ul. Starowiejska 38/3 (26 czerwca)
  • ul. Starowiejska 38/4 (27 czerwca)
  • ul. Starowiejska 35 (28 czerwca)
  • ul. Pod Sosnami 2 (29 czerwca)
  • ul. Pod Sosnami 6 (30 czerwca)
  • od 1 lipca do 1 września Obraz Matki Boskiej wraca do parafii

Ikonę Matki Bożej Pięknej Miłości będziemy przekazywać o godz. 19.00 (można umówić się z sąsiadami i wyznaczyć inną, późniejszą godzinę).