25.07.2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Episkopat Polski podjął decyzję o zniesieniu z dniem 20 czerwca dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.

1. Dzisiaj:

• składka inwestycyjna. Przeznaczymy ją na spłatę konfesjonału

• błogosławieństwo pojazdów (w sobotę i niedzielę) po każdej Mszy św. Zebrane przy okazji święcenia pojazdów ofiary, przeznaczymy dla ministrantów i lektorów

2. W środę różaniec o godz. 17.30. O prowadzenie różańca proszę osoby ze Strzelec Dolnych. Po Mszy św. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek przypada wspomnienie św. Marty. Zapraszam Stowarzyszenie św. Marty na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji członków Stowarzyszenia a po Mszy na kawę do salki.

4. 2 sierpnia (poniedziałek) około godz. 10.30 gościć będziemy pielgrzymów z Chojnic. Liczą – jak co roku – na drugie śniadanie. Proszę wszystkich parafian o aktywne włączenie się w przygotowanie posiłku.

5. Dziękuję za ofiary na misje dla dzieci z Nigerii. Tydzień temu misjonarz, ojciec Damian Lenckowski zebrał (kwotę podałem w kościele).

Dziękuję państwu Mele za przyjęcie i ugoszczenie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Krajeńskiej.

Panom Krzysztofowi Sikorze i Rafałowi Kutkowskiemu za skoszenie trawy na cmentarzu a za prace przy spoinowaniu kostki piaskiem dziękuję p. Rafałowi i Kamilowi Śliwom. Panu Adamowi, Piotrowi i Zuzannie Pastuszakom za prace wykończeniowe w kaplicy. Panom Pawłowi i Arturowi Januszkiewiczom za przewiezienie gruzu z cmentarza na parking przy kościele.

6. Trwają zapisy dzieci z klas II do I Komunii św. oraz dla młodzieży z klas VII, która pragnie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zgłoszenia przyjmuję w dni powszednie (poza niedzielą).

7. Dziękuję za modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej oraz za ofiary składane w kościele, jak również składne indywidualnie oraz na konto parafialne. Numer konta parafialnego 66102014750000830202442119.