28.06.2020

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj ośmioro dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 11.30

2. W poniedziałek Uroczystość śś. Piotra i Pawła. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

3. Msza św. z prośbą o uzdrowienie będzie we wtorek (30 czerwca) o godz. 18.00. Po Mszy św. modlitwa uwielbienia.

4. Różaniec w środę o godz. 17.30. O prowadzenie różańca proszę osoby ze Strzelec Dolnych. Po Mszy św. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca.

5. W pierwszy piątek miesiąca:

• od godz. 9.00 odwiedzę chorych

• od godz. 17.00 spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu

• przed Mszą św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

• zachęcam rodziców i dzieci pierwszokomunijne, aby podjęły praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca

6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.00. Po Mszy św. różaniec i 15 minut rozważania.

7. Od 16 do 30 czerwca zapraszam rodziców (mamę oraz tatę) dzieci I komunijnych z klas II na spotkania indywidualne do biura parafialnego w celu podsumowania pierwszego roku przygotowania do Komunii św. Koniecznie proszę przynieść książeczki z wpisami o uczestnictwie w Mszy św. (od września 2019r do marca 2020r). Jeżeli rodzice nie mogą przybyć w godzinach urzędowania biura parafialnego, proszę umawiać się pisząc na maila z podaniem dnia i godziny.

8. Zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkania indywidualne (do 5 lipca).

9. Spotkania dla dzieci, które I Komunię św. przyjmować będą 5 lipca o godz. 11.30:

• 2 lipca (czwartek) godz. 19.00

• 3 lipca (piątek) godz. 19.00

• 4 lipca (sobota) godz. 12.00 – spowiedź

10. Dziękuję za ofiary składane na nowe drzwi aluminiowe do planowanej kaplicy bocznej. Tydzień temu zebraliśmy (kwotę podałem w kościele). Dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu młodzieży: Kamilowi Śliwie, Stanisławowi Włodarczykowi, Kacprowi Kutkowskiemu, Jakubowi Baumanowi oraz panom: Rafałowi Śliwie i Rafałowi Kutkowskiemu.

11. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz  podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy chętne osoby na:

magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka,

2- letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne,

roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej.

Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 16 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone w dniach 17-18 września. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów dostępne są na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl

12. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. Na spowiedź można umówić indywidualnie.