05.04.2020r

NIEDZIELA PALMOWA

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. święcimy palmy.

2. Spowiedź codziennnie pół godziny przed Mszą św. Spowiedź dodatkowa od poniedziałku do piątku od godz. 20.00 do 21.00. Przypominam, że w kościele może być do 5 osób. Po spowiedzi jest możliwość przyjęcia Komunii św. Na spowiedź indywidualną (generalną) można się umawiać w ciągu dnia. Mail: biuro@parafiastrzelcegorne.pl lub tel. 523817095.

3. W środę różaniec o godz. 17.30. Po Mszy św. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

4. TRIDUUM PASCHALNE:

• WIELKI CZWARTEKMsza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja do godz. 21.00.

• WIELKI PIĄTEK – Droga Krzyżowa w kościele o godz. 10.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Tradycyjnie pościmy także w Wielką Sobotę.

• WIELKA SOBOTA – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8.00 do godz. 20.00. W tym roku nie ma błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych. Potrawy święcimy w domu przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego.

• WIGILIA PASCHALNA o godz. 20.30. Przynosimy świece, żeby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Nie będzie procesji.

• NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 11.30.

• BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW PRZED WIELKANOCNYM POSIŁKIEM

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen

5. W II Dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. tak jak niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

6. KOMUNIKAT

OD DNIA 24.03.2020 AŻ DO ODWOŁANIA

W KOŚCIELE JEDNORAZOWO MOŻE PRZEBYWAĆ (POZA OBSŁUGĄ) MAKSYMALNIE „5 OSÓB”!

PIERWSZEŃSTWO DO UDZIAŁU WE MSZACH MAJĄ OSOBY, KTÓRE ZAMÓWIŁY INTENCJE!

OSOBY, KTÓRE PRAGNĄ PRZYJĄĆ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ MOGĄ TO UCZYNIĆ BEZPOŚREDNIO PO MSZY ŚWIĘTEJ (po wcześniejszym sprawdzeniu czy inne osoby opuściły kościół).

DO KOŚCIOŁA WCHODZIMY WEJŚCIEM GŁÓWNYM A WYCHODZIMY WEJŚCIEM BOCZNYM.

PROSZĘ TAKŻE O ZACHOWANIE ODPOWIEDNIEJ ODLEGŁOŚCI POMIĘDZY OSOBAMI (także w trakcie przyjmowania Komunii św.)

7. Serdecznie dziękuję za wpłaty na konto parafialne z przeznaczeniem, aby utrzymać kościół. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce „Kontakt”.