TRIDUUM PASCHALNE 2018

TRIDUUM PASCHALNE 2018

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWAREK

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Po zakończeniu Mszy św. przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy i odśpiewamy pierwszą część Gorzkich Żali. Adoracja w Ciemnicy do godz. 21.00.

WIELKI PIĄTEK

Droga Krzyżowa o godz. 10.00 w Gądeczu. Pójdziemy główną ulicą. Początek od państwa Kutkowskich (Szymańskich) do państwa Smorgol. (W razie niepogody Droga Krzyżowa w kościele). Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Na zakończenie Liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu i odśpiewamy trzecią część Gorzkich Żali. Adoracja w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża możemy uzyskać odpust zupełny. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Tradycyjnie pościmy także w Wielką Sobotę. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA

Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8.00 do godz. 16.30. Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych o godz. 11.00, 12.00, 15.00 i 16.00 (ofiary złożone przeznaczymy na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego)

WIGILIA PASCHALNA

o godz. 20.30. Przynosimy świece, aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie Liturgii procesja rezurekcyjna wokół kościoła.

 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msze święte o godz. 7.00. (rozpoczniemy od procesji wielkanocnej), o godz. 10.00 i 11.30.

Posted on: 26 marca 2018admin