29 października – Rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszy Różaniec

29 października – Rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszy Różaniec

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC

29 października 2019r.

????????????????????????????????????

Na ogłoszony na początku miesiąca przez panią katechetkę Iwonę Langner KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC prace zgłosiło 18 uczniów, w tym jedna została wykonana wspólnie przez rodzeństwo.

Od niedzieli podziwialiśmy przygotowaną wystawę dzieł młodych twórców, która wzbudziła zainteresowanie niejednego uczestnika niedzielnej Eucharystii. A to za sprawą pomysłowości w kwestii wykonania, jak i wykorzystania materiałów do przygotowania różańca. Dzieci wykonały je z kasztanów, żołędzi, makaronu, ziarenek kawy, nakrętek, koralików, wstążeczek, modeliny, owoców dzikiej róży, drewna i wielu innych tworzyw.

Rozstrzygnięcie, czyj różaniec jest ładniejszy, gdy każde dziecko włożyło w tę pracę wiele czasu, radości ze wspólnego działania z mamą czy tatą a może nawet babcią i dziadkiem, było wręcz niemożliwe, jak powiedział ksiądz proboszcz i pani katechetka. Dlatego też podjęta została decyzja o nagrodzeniu każdego uczestnika dyplomem oraz upominkiem. Wszystkie dziewczynki otrzymały śliczne torebki a chłopcy mini koszykówkę lub tarczę do rzutu do celu na rzepy.

Każdy różaniec wykonany przez dzieci jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, bo zrobiony w rodzinie i z miłością.

Posted on: 30 października 2018admin