2018-12-07 Pogrzeb śp. Ks. Prał. Stanisława Skonieczki

2018-12-07 Pogrzeb śp. Ks. Prał. Stanisława Skonieczki

Wyznając wiarę w Chrystusa Zmartwychwstałego zawiadamiamy,

że w dniu 3 grudnia 2018r. odszedł do Domu Ojca

śp. Ksiądz Prałat Stanisław Skonieczka. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się

6 grudnia o godz. 18.30 wprowadzeniem ciała zmarłego

i Mszą św. w parafii pw. Narodzenia Matki Boskiej w Osielsku.

Następnie ciało zmarłego zostanie przewiezione do parafii pw. św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych.

Różaniec o godz. 20.30 i Msza św. o godz. 21.00.

Czuwanie do godziny 23.00.

Pogrzeb w piątek 7 grudnia 2018r o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Tyrawy w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych.(Czuwanie od godziny 8.00, różaniec o godz. 1o.30). Zakończenie uroczystości pogrzebowych na cmentarzu w Strzelcach Górnych.

Z wielkim smutkiem żegnamy już drugiego Proboszcza parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych: we wrześniu 2014 roku żegnaliśmy ks. Tomasza Lewandowskiego, a w grudniu 2018 roku odszedł do Pana pierwszy proboszcz strzeleckiej wspólnoty parafialnej ks. Stanisław Skonieczka.

Jako budowniczy kościoła, przy ogromnym zaangażowaniu mieszkańców, jestem sercem i myślami zawsze blisko ludzi, którzy tworzą już 32-letnią historię parafii Świętego Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych i łączę się z Wami serdeczną modlitwą za zmarłego Kapłana.

Śp. Ks. prałat Stanisław Skonieczka w książce pt. „Między Wyszogrodem a Strzelcami Górnymi” dzielił się swoimi wspomnieniami: ”Po mojej pracy w Świeciu n/Wisła u św. Andrzeja Boboli, gdzie skupiony byłem na katechezie i kapelanii szpitalnej, tutaj w Strzelcach Górnych zostawiłem najwięcej serca, bo to były pierwsze kroki. Później w Osielsku stałem się proboszczem – konserwatorem, aby wrócić do tutejszego początku w Strzelcach Górnych i patrzeć na tych, którzy podrośli, a chrzciłem ich, mają już swoje rodziny, które je błogosławiłem i dzieci, których nie rozpoznaję, bo urosły i wreszcie szukać i liczyć tamtych pierwszych, którzy odeszli już do Pana, spoczywając na swoim cmentarzu w Borównie, który razem ze mną organizowali.

„Ja też chcę tam z nimi leżeć i razem czekać zmartwychwstania”.

Z wyrazami szacunku i modlitwą

ks. Stanisław Grunt

Posted on: 4 grudnia 2018admin

One thought on “2018-12-07 Pogrzeb śp. Ks. Prał. Stanisława Skonieczki

  1. Wielebny Księże Stanisławie, byłeś dla mnie i mojej rodziny ikoną pokoju,dobrej rady ,modlitwy ,serdecznym przyjacielem którego zawsze będziemy wspominać jak członka własnej rodziny.
    Stasiu, pamiętam Twój pobyt u nas w USA, Twoje odprawiane msze św, pełny kościół wiernych i przepiękne kazania, śpiew, na polskich mszach w Kościele pw. Królowej Apostołów w Detroit, widziałem jak ludzie Cię uwielbiają – mimo swojej choroby byłeś taki szczęśliwy a my razem z Tobą.To w końcu ponad 30 lat naszej wspanialej przyjaźni.
    Spoczywaj w pokoju wiecznym nasz wierny druhu. Zapewniamy o modlitwie i pamięci.
    D.R. Wdowiak z dziećmi i wnukami.

Comments are closed.