ZWYCIĘSKI TURNIEJ NASZYCH MINISTRANTÓW 2019

ZWYCIĘSKI TURNIEJ NASZYCH MINISTRANTÓW 2019

ZWYCIĘSKI TURNIEJ NASZYCH MINISTRANTÓW

W sobotę 23 marca br. w hali sportowej w Osielsku rozegrano

I TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ DLA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DEKANATU OSIELSKO. Po raz pierwszy w zawodach udział wzięli ministranci z naszej parafii. Była to decyzja bardzo spontaniczna, ponieważ chłopcy zagrali wspólnie pierwszy raz.

Pojechaliśmy do Osielska z myślą, że raczej nie uda nam się wygrać, ale warto zdobyć doświadczenie. Na turnieju pojawiło się jedenaście drużyn z parafii w Osielsku, Niemczu, Żołędowie, Dobrczu, Włókach i Strzelcach Górnych. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych. Nas reprezentowały dwie drużyny w kategorii młodszej. Jakie było nasze zdziwienie, gdy pierwsze mecze wygraliśmy i staliśmy się „czarnym koniem turnieju”. Po rozgrywkach okazało się, że grupa młodsza walczy o trzecie miejsce a starsza o pierwsze. Młodsi zawodnicy ulegli Niemczowi II, jednak starsi nie dali sobie odebrać zwycięstwa i zawodnicy z Niemcza I musieli zadowolić się drugim miejscem. Nasi młodzi sportowcy mogli liczyć na ogromny doping rodziców, którzy zagrzewali do boju młodych piłkarzy.

Dziękujemy: księdzu Maciejowi Andrzejewskiemu, który cały czas z nami wspierał zawodników, trenerowi Karolowi Mazajce za to, że zgodził się poprowadzić drużyny do zwycięstwa oraz Świętemu Stanisławowi Kostce, naszemu patronowi, który pomógł nam zwyciężyć.

W drużynie starszej byli: Max Sikora, Radosław Knapiński, Marcel Lewandowski, Dominik Mazajka, Oskar Leśniewski, Paweł Bielarz – wszyscy z klasy V oraz  Krzysztof Zbikowski i Michał Biniakowski z klasy IV.

W drużynie młodszych znaleźli się: Bożydar Mierzwa kl. IV, Konrad Lewandowski kl. II, Ksawier Pilarski kl. V, Jakub Biniakowski kl. I, Piotr Kutkowski kl. I, Philip King kl. 0 i Wiktor Haraszkiewicz kl. II.

Łzy szczęścia mieszały się ze łzami porażki, bo to trzecie miejsce dla młodszej drużyny było tak blisko. Najważniejsze puchar, a tym samym I miejsce w I TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ DLA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DEKANATU OSIELSKO trafił do naszej parafii.

Gratulujemy naszym ministrantom!

Anna Kutkowska

Posted on: 25 marca 2019admin