27-06-2019 Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

27-06-2019 Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

W BORÓWNIE

Oktawa Bożego Ciała to codzienne nabożeństwo z procesją eucharystyczną. Ośmiodniowy udział w tych obchodach był sposobnością do wyznania wiary i uczczenia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

W miniony czwartek zakończyliśmy oktawę w Borównie mszą polową na posesji Państwa Aleksandry i Marcina Zielińskich, a następnie ksiądz proboszcz Maciej Andrzejewski poświęcił wianki i zioła. Procesja jak i msza Święta odbyły się w pięknej scenerii pól porośniętych zbożem. Kołyszące się kłosy, śpiew na ustach zgromadzonych, modlitwa i skupienie towarzyszyły nam w drodze do czterech ołtarzy, które zostały starannie i bardzo ładnie wykonane. Odzwierciedlały przygotowanie mieszkańców i ich zaangażowanie w sprawy parafii.

Uroczystość ta przypomina nam, że na ucztę, jaką jest Msza Św., Chrystus zaprasza nas każdego dnia.

R. Ś.

 

 

Posted on: 1 lipca 2019admin