Gdańscy pielgrzymi w naszej parafii – Gurpa brązowa

Gdańscy pielgrzymi w naszej parafii – Gurpa brązowa

Pielgrzymi w naszej parafii
– w drodze do Królowej Polski –
by oddać pokłon przed jej tronem

Jak co roku na pielgrzymim szlaku znalazły się Strzelce Górne. 1 sierpnia gościliśmy w naszej świątyni i domach pielgrzymów z Gdańska, a dzień później z Chojnic.
Grupa z Gdańska (jedna z czterech) liczyła około 50 osób, nad którymi duchową opiekę sprawował ksiądz Andrzej Wiecki. Jest to grupa biało-brązowa, mająca swój wyjątkowy klimat a to dzięki obecności osób niepełnosprawnych. Spotkamy tu radosnych pielgrzymów w każdym wieku, jak sami o sobie mówią, którzy pochodzą z parafii na terenie Sopotu, Jelitkowa oraz Oliwy. Ugościliśmy ich w swoich domach, razem przeżyliśmy Apel Maryjny i poranną Mszę Świętą.
2 sierpnia około godziny 11.00 przybyli pielgrzymi z diecezji pelplińskiej, których hasłem przewodnim jest „W mocy Bożego Ducha”. Przygotowaliśmy dla nich śniadanie z pyszną herbatą miętową. Dla smakoszy słodkości znalazły sie rogaliki, drożdżówki i kawa.
Wędrujący na Jasną Górę pątnicy idą setki kilometrów bez względu na pogodę, trasę i aktualny stan fizyczny. To wędrówka na spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem.
Do zobaczenia za rok!

Posted on: 5 sierpnia 2019admin