Rozstrzygnięcie konkursu na własnoręcznie wykonany różaniec

Rozstrzygnięcie konkursu na własnoręcznie wykonany różaniec

Rozstrzygnięcie konkursu

na własnoręcznie wykonany różaniec

Maryja ukazująca się pastuszkom z Fatimy konsekwentnie prosi je o modlitwę różańcową. Ta prośba powtarza się jak refren: „Odmawiajcie codziennie Różaniec (…)”. Kończy się październik, miesiąc, podczas którego odmawiamy różaniec, a przecież Matka Boża prosiła o modlitwę każdego dnia. Czy podejmujemy się tego? Z takim przesłaniem ogłoszony został tegoroczny konkurs na najpiękniejszy różaniec.

30 października po wieczornej Mszy św. został on rozstrzygnięty.

W tym roku wzięło w nim udział ponad 20 dzieci, które wykonały różaniec samodzielnie lub z pomocą rodziców czy dziadków. Wyniki ogłosił ksiądz proboszcz Maciej Andrzejewski wraz z panią katechetką Iwoną Langner.

Tegorocznym zwycięzcą została Julia Nawrocka, której różaniec tworzyły wycięte z papieru serduszka. Wyjątkowość tego dzieła stanowiły intencje, które umieściła na każdym koraliku (serduszku): za rodziców, za sąsiadów, za dzieci głodujące w Afryce… To tylko kilka, które zostały odczytane podczas prezentacji, a było ich tyle, ile koralików w różańcu. Pomysł niezwykły, świadczący o wyjątkowej wrażliwości.

Drugie miejsce zajęła Łucja Miller, która z pomocą mamy wykonała różaniec z szyszek, a trzecie jej siostra Róża Miller z różańcem z różnokolorowej modeliny.

22 dzieci otrzymało nagrody pocieszenia i dyplomy oraz różańce na rękę, którymi obdarowane zostały także wszystkie inne dzieci będące w kościele.

Uczestnikom gratulujemy pomysłowości, ale także gotowości do podjęcia się trudu wykonania różańca. Cieszymy się, że zaangażowały się w to całe rodziny i mamy nadzieję, że te różańce posłużą do codziennej wspólnej modlitwy.

R. Ś.

Posted on: 1 listopada 2019admin