Dożynki parafialne 2020

Dożynki parafialne 2020

Dożynki parafialne 2020

Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.”

Ks. Maciej Andrzejewski 23 sierpnia sprawował o godzinie 11.30 Mszę św. dożynkową, dziękując Bogu za otrzymane dary i plony ziemi, dzięki którym możemy żyć i funkcjonować każdego dnia swojego ziemskiego życia.

O wartości chleba nikogo nie trzeba przekonywać, a współczesny świat rzadko pamięta, że zanim pojawi się na naszym stole, przechodzi drogę, która pełna jest trudu i potu bezimiennych ludzi z miłością i pasją wykonujących swoje codzienne obowiązki. To dzięki nim, ich determinacji i modlitwie możemy każdego dnia dziękować Bogu za dary ziemi, zasiadając do posiłku.
Pamiętajmy jednak przede wszystkim o „chlebie żywym”, bowiem spożywając Ciało i Krew Chrystusa, stajemy się Jego częścią. Dzięki temu nasze myśli, uczucia i działania są przepełnione miłością Jezusa Chrystusa. Chleb powszedni jest ważny, ale „chleb życia” bezcenny. To dzięki Niemu żyć będziemy wiecznie.

Ks. Proboszcz na zakończenie podziękował za obecność wójtowi gminy Dobrcz panu Andrzejowi Berdychowi, przedstawicielom lokalnej społeczności za przygotowane wieńce, kosze dożynkowe i chleb oraz wszystkim obecnym na Eucharystii. Homilię wygłosił ojciec Włodzimierz Osica ze Zgromadzenia Księży Pallotynów spod Warszawy, który nie pierwszy raz gościł w naszej parafii. Zebrane przez niego datki przeznaczone będą na pomoc katolikom na Ukrainie, bowiem ojciec od lat działa na rzecz misji.

R. Śliwa

Posted on: 24 sierpnia 2020admin