PARAFIALNA PIELGRZYMKA

PARAFIALNA PIELGRZYMKA

W piątek 14 października odbyliśmy pielgrzymkę do Częstochowy. Prawie pięćdziesięcioosobowa grupa parafian z księdzem proboszczem Maciejem Andrzejewskim uczestniczyła w Mszy Świętej w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej o godzinie 6.00, gdzie powierzyła intencje własne i bliskich Królowej Polski. Wyjazd był też okazją do zwiedzenia sanktuarium i wspólnej modlitwy w czasie odbytej Drogi Krzyżowej. Z Częstochowy udaliśmy się do Sanktuarium św. Anny , gdzie od ponad pięciuset lat jest czczona Babcia Jezusa, św. Anna Samotrzecia. W tamtejszym klasztorze żyją Siostry Dominikanki klauzulowe. Mniszki, które wielbią Boga, wsłuchują się i rozważają Jego słowo, ale też nieustannie zanoszą do Niego wszystkie sprawy dzisiejszego świata, Kościoła i każdego człowieka. Również za naszą parafię siostry będą się modlić , gdyż została złożona taka intencja. W sklepiku przyklasztornym można było nabyć maść wytwarzaną przez siostry zakonne, a także różańce z nasion łzawicy, którą wysiewają, pielęgnują i z wysuszonych ziarenek wykonują je, dzieląc się w ten sposób tym, co najcenniejsze. Kolejnym punktem pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienia Chorych. Przed figurką Matki Bożej wysłuchaliśmy poruszających słów ojca Józefa Kosteckiego. Chętni otrzymali poświęcone winko z Kąpiółki, czyli zanurzenia Cudownej Figurki Matki Bożej Gidelskiej w winie. „Skuteczność” wina nie polega na sposobie jego zastosowania, ale zależy od woli Bożej. Wino jest tylko narzędziem i nic ponad to. Potrzeba współpracy z Matką Bożą i Panem Jezusem, aby wyprosić potrzebne łaski. 19 listopada tego roku o godzinie 15.30 sprawowana będzie na Jasnej Górze Msza Święta w intencji Pielgrzymów ze Strzelec Górnych. W Bazylice Dominikanów w Gidlach odprawiona zostanie Msza Święta z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla pielgrzymów z parafii św. Stanisława Kostki ze Strzelec Górnych w czwartek 8 grudnia o godzinie 12.00 w Godzinie Łaski.

Posted on: 16 października 2022Renata Śliwa