Misterium Męki Pańskiej „W cieniu Golgoty”

Misterium Męki Pańskiej „W cieniu Golgoty”

Niedzielny wieczór 26 marca był okazją do przeżycia w naszej parafii Misterium Męki Pańskiej „W cieniu Golgoty”.  Pomysłodawczynią i reżyserem była pani Magdalena Burzych. Historia męki, śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa została przygotowana w formie teatru cieni.

Celem aktorów, twórców i wszystkich współtworzących Misterium było umożliwienie widzom ‒  wiernym z naszej parafii  i innym gościom ‒ głębszej refleksji nad wydarzeniami, jakie miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Jerozolimie, a także duchowego wejścia w klimat najważniejszych dla chrześcijan dni w roku.

W Misterium wystąpili:

Jakub i Agnieszka Borowscy, Paulina Kula-Lorczak, Joanna i Ian King, Monika Śladewska, Lidia Pastuszak, Paulina, Kamil, Maks, Miłosz i Krzysztof Sikora, Krzysztof Schmidt.

Głosów użyczyli:

Katarzyna, Kamil i Rafał Śliwa, Paulina Kula-Lorczak, Kamil, Maks, Miłosz i Krzysztof Sikora, Stanisław i Mateusz Włodarczyk, Lidia i Marcin Pastuszak, Rafał i Mateusz Burzych.

Stroje uszyli:

szkolne koło krawieckie, Magdalena Raniszewska, Monika Śladewska.

Rekwizyty przygotowali:

Patrycja Solis, Lidia Pastuszak, Joanna King, Magdalena Burzych.

Oprawa muzyczna:

Jakub i Iwona Baumann, Anna i Mateusz Włodarczyk, Zuzanna Szułczyńska, Piotr Biniakowski.

Oprawa techniczna:

Rafał Śliwa

 

Film z Misterium:

 

 

Posted on: 27 marca 2023Renata Śliwa