Pielgrzymka do Topolna

Pielgrzymka do Topolna

12 sierpnia odbyliśmy naszą parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Topolnie. Wyruszyliśmy spod kościoła o godzinie 8:00, a na miejsce dotarliśmy o godzinie 12:40.

Na pielgrzymim szlaku było wiele śpiewu, modlitwy, ale i rozważań słowa Bożego. Mieliśmy także okazję posłuchać konferencji wygłoszonych przez siostrę Magdalenę oraz pana Mariusza Piskorskiego. Podczas pierwszego postoju gościliśmy w kościele pw. św. Marii Magdaleny we Włókach, gdzie powitał nas ks. proboszcz Bartosz Wojtaszek. Nie tylko poznaliśmy historię tego maleńkiego kościółka, który jest drewnianym zabytkiem i prawdziwym dziełem sztuki, ale też odpoczęliśmy przed dalszą drogą.

Miłym zaskoczeniem dla Wszystkich był telefon od księdza biskupa Krzysztofa Włodarczyka, który udzielił nam błogosławieństwa i życzył dalszego owocnego pielgrzymowania. Dzięki technicznym udogodnieniom mogliśmy na żywo uczestniczyć w tej rozmowie.

Pokonaliśmy trasę mierzącą 14 kilometrów. W Sanktuarium zostaliśmy gościnnie przyjęci przez ks. proboszcza Andrzeja Szcześniewskiego. O 13:15 rozpoczęła się Eucharystia, a po niej wspólne biesiadowanie dzięki życzliwości Sióstr prowadzących Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Dom Dziecka w Topolnie.

Serdecznie dziękujemy księżom proboszczom za gościnę oraz siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej za przygotowanie posiłku dla pielgrzymów w pięknym otoczeniu zespołu pałacowo-parkowego w Topolnie.

 

Film z pielgrzymki:

 

Posted on: 13 sierpnia 2023Renata Śliwa