Gra terenowa „Śladami św. Stanisława Kostki”

Gra terenowa „Śladami św. Stanisława Kostki”

W ubiegłą niedzielę odbyła się gra terenowa „Śladami św. Stanisława Kostki”. Wzięło w niej udział 19 rodzin. Trasa prowadziła ulicami Strzelec Górnych przez 10 punktów rozmieszczonych na terenie parafii, szkoły i świetlicy wiejskiej. Wszystkie przygotowane zadania nawiązywały do postaci świętego. Uczestnicy musieli dotrzeć do wskazanych na mapie punktów, na których czekali m.in. Anioł, Jezuita, św. Barbara oraz brat św. Stanisława z torem przeszkód. Każdy kto przeszedł trasę, otrzymał pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Zabawę zakończyliśmy wspólną biesiadą z pyszną grochówką i ciastami. Czas spędzony na odkrywaniu życiorysu świętego Stanisława Kostki, patrona naszej parafii, był świetną okazją do integracji i wspólnej zabawy.

Szczególne podziękowania kierujemy do pani Magdaleny Burzych (pomysłodawczyni gry), Lidii Pastuszak, Joanny King, Małgorzaty Šrajer, Moniki Śladewskiej, Magdaleny Wilcz, państwa Eweliny i Piotra Biniakowskich, pana Michała Królikowskiego, 5-tej Bydgoskiej Drużyny Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz członków Caritas.

Pyszną grochówkę przygotowali państwo Grażyna i Mirosław Januszewscy oraz p. Danuta Raniszewska.

Wypieki przygotowali: Ewelina Biniakowska, Jakub Borowski, Magdalena Burzych, Anna Królikowska i Monika Śladewska. Wszystkim, którzy wzięli udział oraz wspierali organizację gry serdecznie dziękujemy.

 

M.Burzych

 

Posted on: 13 września 2023Renata Śliwa