Sakrament Bierzmowania

Sakrament Bierzmowania

W minioną niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 13.00 ksiądz infułat Mirosław Gogolik udzielił młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania, do którego przystąpiło 36 osób.

Sakrament Bierzmowania jest niepowtarzalnym wydarzeniem w życiu człowieka wierzącego. Obok Chrztu i Eucharystii należy do Sakramentów Wtajemniczenia Chrześcijańskiego. Jest to Sakrament, w którym Duch Święty umacnia człowieka, udzielając mu siedmiorakich darów, mających pomóc młodemu człowiekowi w mężnym wyznawaniu swojej wiary i postępowaniu według jej zasad.

Bierzmowanie jest zatem owocnym spotkaniem z Chrystusem, który umacnia człowieka w ważnym momencie życia, jakim jest jego wszechstronne dojrzewanie i wkraczanie w dorosłość.

 

Posted on: 20 września 2023Renata Śliwa