Nasi na Monte Cassino…

Nasi na Monte Cassino…

Chłopcy z naszej parafii: Michał i Jakub Biniakowscy oraz Jan Zmudziński brali udział w wyprawie harcerskiej do Włoch w związku z obchodami 80 rocznicy bitwy pod Monte Cassino w dniach 17-19 maja 2024r. na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino we Włoszech. Należą oni do 5 Bydgoskiej Drużyny Harcerzy. Wystąpili w pełnym umundurowaniu, oporządzeniu i uzbrojeniu żołnierzy 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa – w mundurach 3 Dywizji Strzelców Karpackich. W wyprawie tej wzięli również udział harcerze z Wielkiej Brytanii, Litwy i przyjaciele drużyny, w tym z Towarzystwa Historycznego w Kcyni i Budzyniu oraz harcerze z Chorągwi Ziemi Opolskiej i Wielkopolskiej ZHR.

Gratulujemy udanego i emocjonującego przeżycia!

 

Chłopcy widoczni są na zdjęciach w oficjalnej relacji naszego prezydenta Andrzeja Dudy:

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-zagraniczne/obchody-80-rocznicy-bitwy-o-monte-cassino-z-udzialem-,86021

 

Posted on: 25 maja 2024Renata Śliwa