Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela – 14 – 21 października 2019r

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela – 14 – 21 października 2019r

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Fatima – Obidos – Sintra – Cabo da Roca – Batalha – Alcobaca

Nazare – Porto – Santiago de Compostela – Lizbona

Program do pobrania: Pielgrzymka PORTUGALIA I SANTIAGO DE COMPOSTELA

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Przelot do Lizbony. Przejazd na nocleg do hotelu w Fatimie.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka – ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym wyjazd do miejscowości do Obidos – spacer po malowniczym miasteczku założonym przez Celtów, a obecnie będącym znakomitym przykładem średniowiecznej zabudowy. Następnie przejazd do miejscowości Sintra – jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii – zwiedzanie letniej rezydencji królów portugalskich – okazałej budowli Palacio Nacional. Po południu przejazd na przylądek Cabo da Roca – najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy, skąd rozpościera się wspaniały widok na bezkresny Ocean Atlantycki oraz urwiste klify. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Batalha – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitoria – gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Następnie przejazd do Alcobaca – zwiedzanie imponującego opactwa Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesnogotyckiej architektury. Po południu przejazd do Nazare – nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej oraz czas wolny na wypoczynek nad Oceanem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie zabytkowej części miasta z przepięknym gotyckim kościołem św. Franciszka oraz budynkiem Giełdy. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto; zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Zwiedzanie Santiago de Compostela. Nawiedzenie sanktuarium św. Jakuba. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczej dzielnicy Alfama pełnej krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego – Castelo de Sao Jorge, dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobrego punktu widokowego. Przejazd do dzielnicy Belem gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża – Torre de Belem, a także kolejny zabytek na liście światowego dziedzictwa UNESCO – XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany na polecenie króla Manuela I, którego budowa sfinansowana została z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców – Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 14 – 21 października 2019r

Cena: ok. 3 790 zł

Stali Klienci: ok. 3 600 zł

CENA OBEJMUJE:

Przelot na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa, opłaty lotniskowe i paliwowe;

Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;

7 noclegów w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;

Wyżywienie: 6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji;

Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;

Opiekę duchową kapłana;

Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;

Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:

Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 110 – 120 Euro;

Napojów do obiadokolacji;

Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 770 zł;

Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.

UWAGI:

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;

Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;

Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;

Cena zostanie ostatecznie potwierdzona po ustaleniu terminu oraz potwierdzeniu ceny biletów lotniczych.

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.