Plan Kolęd 2021

Wizyta duszpasterska 2021r.

1. Wizyta duszpasterska ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, będzie w naszej parafii w dwóch formach:

• Pierwsza forma: zapraszam do uczestniczenia we Mszy św. mieszkańców (w których intencji będzie sprawowana Msza św.) następujących miejscowości i ulic:

7 stycznia 2021r o godz. 18.00 (czwartek) – mieszkańców Aleksandrowa

8 stycznia 2021r o godz. 18.00 (piątek) – mieszkańców Borówna

11 stycznia 2021r o godz. 18.00 (poniedziałek) – mieszkańców Gądecza

12 stycznia 2021r o godz. 18.00 (wtorek) – mieszkańców Strzelec Dolnych

13 stycznia 2021r o godz. 18.00 (środa) – mieszkańców Jarużyna z ulic: Kolonia, Nowowiejska, Bociania (Wiklinowa – Strzelce Górne)

14 stycznia 2021r o godz. 18.00 (czwartek) – mieszkańców Jarużyna z ulic: Starowiejska, Pasieka, Nektarowa, Gościnna, Radosna, Przytulna, Rajska

15 stycznia 2021r o godz. 18.00 (piątek) – mieszkańców Jarużyna z ulic: Sołecka, Dożynkowa, Szczęśliwa, Swobodna, Rodzinna

18 stycznia 2021r o godz. 18.00 (poniedziałek) – mieszkańców Jarużyna z ulic: Serdeczna, Wesoła, Pod Sosnami, Prodnia, Krakowska, Leśna Polana, Nad Wąwozem

19 stycznia 2021r o godz. 18.00 (wtorek) – mieszkańców Strzelec Górnych z ulic: Gądecka, Porzeczkowa, Długa

20 stycznia 2021r o godz. 18.00 (środa) – mieszkańców Strzelec Górnych z ulic: Diamentowa, Jaskółcza, Gołębia, Dzięciołowa, Kukułcza, Sowia, Szkolna

21 stycznia 2021r o godz. 18.00 (czwartek) – mieszkańców Strzelec Górnych z ulic: Szczęśliwa, Złota, Wilcza, Dębowa, Brzozowa, Lipowa, Klonowa, Kasztanowa, Wierzbowa, Jaworowa, Leszczynowa

22 stycznia 2021r o godz. 18.00 (piątek) – mieszkańców Strzelec Górnych z ulic: Żurawia, Przyjazna, Sielska, Wiosenna, Spokojna, Plażowa, Pogodna, Tęczowa, Zakościelna, Wspólna

Na tę Mszę można przynieść we własnym naczyniu wodę, która podczas dodatkowego obrzędu będzie pobłogosławiona i później tą wodą będzie można pokropić swoje mieszkania.
Po Mszy, w intencji rodzin z danego dnia kolędowego, będzie można odebrać specjalne kartki kolędowe (pamiątki wizyty duszpasterskiej), ze znajdującą się na odwrocie modlitwą pobłogosławienia mieszkania/domu.

Pomocą w przeżywaniu tych chwil niech będzie obrzęd błogosławieństwa rodzin oraz modlitwa rodzinna w domu.

• Druga forma to wizyta na zaproszenie parafian po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Najlepiej kontaktować się pisząc na email parafii – biuro@parafiastrzelcegorne.pl Wdzięczny będę za podanie numeru telefonu. Mogą z tej formy skorzystać wierni, którzy niedawno przybyli do parafii i pragną, by pobłogosławić im nowy dom.

2. Ofiary zebrane na kolędzie przeznaczymy na kaplicę boczną. W 2021r. planujemy powiększenie naszego kościoła o kaplicę boczną. W czasie Mszy św. będą mogli przebywać w niej rodzice z dziećmi, a w okresie letnim osoby mające problemy z oddychaniem, gdyż będzie klimatyzowana.

Na co dzień kaplica będzie otwarta dla wszystkich pragnących modlitwy indywidualnej.

3.
Woda święcona jest w naczyniu przy wyjściu z kościoła.