NAJWIĘKSZY Z CUDÓW

W niedzielę 12.05.2024 grupa teatralna przy parafii św. Stanisława Kostki wystawiła spektakl pt. „Największy z cudów” na podstawie objawień boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas.

Widzowie mieli okazję usłyszeć jak Jezus i Maryja opowiadają Catalinie o prawdziwym znaczeniu wydarzeń mających miejsce w trakcie Mszy Świętej.

Dzięki przedstawieniu mogliśmy poznać i doświadczyć Największego Cudu jakim jest Eucharystia.

Wystąpili:

Maryja- Zuzanna Pastuszak

Jezus- Szymon Bryzgalski

Catalina- Lidia Pastuszak

Kapłan- Marcel Lewandowski

Lektor- Ziemowit Mierzwa

Ministrant- Mikołaj Schmidt

Psalmistka- Dominika Schmidt

Kobieta po spowiedzi- Agnieszka Borowska

Kobieta po Komunii- Kinga Mikurenda

Dziewczynki niosące dary- Weronika Borowska i Weronika Burzych

W roli aniołów: Monika  i Zosia Śladewskie, Barbara Pastuszak, Karol Włodarczyk, Mateusz Borowski, Ewelina Biniakowska, Tymon Mikurenda, Witek Winiarski, Julia Pilińska, Paulina Kula-Lorczak, Antonina Rytlewska, Kate Saganowska, Bartek Borowski.

Święci i błogosławieni: Marietta Saganowska, Julia Wojciechowska, Krzysztof Schmidt, Magdalena Wilcz, Julia Wilcz.

Dusze czyśćcowe:  Joanna King, Ian King, Teresa Schalau, Ada Pastuszak, Maksymilian Nowastowski

Głosów użyczyli:

Jezus- Błażej Karczmarczyk

Maryja- Joanna King

Catalina Rivas- Lidia Pastuszak

Kapłan- Piotr Biniakowski

Lektor- Krzysztof Schmidt

Kobieta po komunii- Agnieszka Borowska

Narrator- Paulina Kula-Lorczak

Wierni- przyparafialna grupa teatralna „Kurtyna do nieba”.

Zdjęcia dzięki uprzejmości młodzieżowego zespołu Caritas: Dawid Trybuś z adphotography.pl oraz Piotrowi Biniakowskiemu.

Montaż ścieżki dźwiękowej: Lidia Pastuszak.

Obsługa techniczna: Mateusz Włodarczyk, Clara King.

Kostiumy: szkolne koło krawieckie przy SP w Strzelcach Górnych, Danuta Rak, Magdalena Burzych, DA Martyria.

Scenariusz i reżyseria- Magdalena Burzych

Po spektaklu ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich na kawę i poczęstunek do kawiarenki.

Nagranie z przedstawienia:

Posted on: 15 maja 2024Renata Śliwa